ACS Mediaș a pierdut al doilea joc de verificare al verii

593

ACS Mediaș a pierdut al doilea joc de verificare al verii.

Gruparea de pe Târnava Mare a fost învinsă de Corvinul Hunedoara cu scorul de 5-1.

Sâmbătă, medieșenii s-au deplasat la Hunedoara pentru a da piept cu cei de la Corvinul, formație care va evolua în acest sezon în Liga a doua. Prima repriză a aparținut formației gazdă care a reușit să înscrie de două ori. Mai întâi, Sebastian Ion a deschis scorul în minutul 10 cu o scăriță peste portarul ACS-ului. În minutul 21, Adrian Cîrstean putea aduce egalarea însă șutul său din lovitură liberă de la 25 metri a fost scos de sub bară de portarul Corvinului. În minutul 33, șutul lui Alexandru Neacșa a lovit bara porții, mingea a sărit la Andrei Herghelegiu care a reușit să înscrie din câțiva metri și să stabilească scorul pauzei.

La trei minute de la reluarea jocului, Alexandru Neacșa a dus scorul la 3-0 pentru formația sa, după o greșeală a portarului ACS-ului. În minutul 53 Denis Ursu a redus din handicap cu un gol marcat din câțiva metri după o gafă în devensiva hunedorenilor. Peste alte unsprezece minute, formația gazdă a refăcut ecartul de trei goluri, grație reușitei semnate de Marius Coman. Scorul final al întâlnirii, 5-1 pentru Corvinul Hunedoara, a fost stabilit de Flavius Iacob care a înscris simplu din careul mic cu un minut înainte de finalul timpului regulamentar de joc.

Pentru ACS Mediaș urmează un nou meci de pregătire în deplasare, sâmbătă viitoare cu Gloria Bistrița.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!