
3 cicliști de la CSM Mediaș participă la 2 competiții internaționale de anvergură.
Theodor Pridon a fost convocat de Comitetul Olimpic și Sportiv Român și va reprezenta România la Festivalul Olimpic al Tineretului European Maribor 2023, care va avea loc în Slovenia, la sfârșitul lunii iulie. Pentru prima dată în programul competiției a fost introdusă disciplina ciclism mountain-bike, iar România va fi reprezentată de 2 sportivi, o fată și un băiat, Silvia Posea și Theodor Pridon.
De asemenea, în perioada 2 – 6 august, sportivii Theodor Pridon, Bogdan Mario Popescu și Orban Balazs, alături de antrenorul Attila Szakacs, vor participa la Campionatul European de Mountain Bike pentru Tineret 2023. Convocarea sportivilor pentru concurs a fost stabilită de către Federația Română de Ciclism, iar competiția se va desfășura în localitatea Il Ciocco din Italia.
Foto: CSM Mediaș































































