Acasă Nova TV

Evoluție foarte bună pentru echipa de robotică „The Resistance” în Olanda

48

Evoluție foarte bună pentru echipa de robotică „The Resistance” în Olanda

Echipa de robotică „The Resistance” Mediaș a avut o evoluție foarte bună la prima participare la „FIRST Tech Challenge European Premier Event”, desfășurat în Olanda. Cinci victorii și trei înfrângeri în calificările diviziei Lovelace au adus locul 14 pentru echipa Liceului Teoretic „Roth-Oberth” și calificarea în playoff.  În faza superioară, alături de echipele „Kryptonite” din India și „Starship” din Franța, „The Resistance” a reușit patru victorii dar, alianța a pierdut de două ori.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.