
Ciclistul medieșean David Doroga pe podium la Turul Ciclist CELCO – Marea Neagră.
La sfârșitul săptămânii trecute, în perioada 13-14 mai, a avut loc în stațiunea Mamaia, „Turul Ciclist CELCO – Marea Neagră”. Competiția organizată de BikeRehab Racing Team, ajunsă la cea de-a treia ediție, a reunit aproximativ 300 de cicliști profesioniști și amatori din România și a fost etapă de cupă națională la cadeți, juniori și seniori.
Printre participanții de la categoria juniori a fost și David Doroga, sportiv legitimat la CSM Mediaș. Ciclistul din municipiul de pe Târnava Mare a avut o evoluție foarte bună și a terminat pe treapta a doua a podiumului competiției.
































































