Acasă Nova TV

Alexandra Hudea a obținut locul 2 la etapa finală a ONSS la cros

275

Alexandra Hudea a obținut locul 2 la etapa finală a ONSS la cros.

La sfârșitul acestei săptămâni a avut loc la Botoșani etapa finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la cros. După ce a câștigat de o manieră categorică faza județeană a competiției, Alexandra Hudea a obținut un rezultat foarte bun și la faza națională.

Astfel, eleva Liceului Teoretic Axente Sever din municipiul Mediaș s-a clasat pe poziția a doua a competiției de cros.

La etapa finală a ONSS la cros de la Botoșani au participat încă doi elevi medieșeni, Bogdan Varga de la Liceul Teoretic Axente Sever și Denisa Cîmpean de la Școala Gimnazială numărul 7.

Articolul precedentMinor de 12 rănit după ce a căzut cu bicicleta pe strada Mihai Eminescu
Articolul următorMedieșean de 50 ani la volan cu 0,80 alcoolemie la ora 10:30 dimineața

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!