Alexandra Hudea este Campioană națională la cros

370

Alexandra Hudea este Campioană națională la cros.

Sâmbătă a avut loc la Botoșani, etapa finală a Campionatului Național de cros, competiție rezervată cadeților (U18), juniorilor 3 (U16), copiilor 1 și 2, individual și pe echipe. La această competiție a participat și Alexandra Hudea, sportivă legitimată la CSS Mediaș dar și la Atletic Club Mica Romă din Blaj.

Sportiva pregătită de antrenorul Vasile Ibășfălean a câștigat fără probleme cursa de 4000 metri pe care a terminat-o în 13 minute, 29 de secunde și 28 de sutimi și a intrat astfel în posesia titlului de campioană națională. Timpul Alexandrei a fost cu aproape un minut mai bun față de ocupanta locului secund.

Articolul precedentPrimul contract de lucrări semnat | Infrastructură de apă și apă uzată cu bani europeni
Articolul următorMii de oameni la ceremonialul de sfinţire a bucatelor în Miercurea-Ciuc | Paștele Catolic

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!