Eșec la limită pentru CSM Mediaș la Pitești

109
Eșec la limită

Eșec la limită pentru CSM Mediaș la Pitești.

Formația gazdă s-a impus cu 93-88. Diferența în această partidă s-a făcut în ultimele minute de joc. Jacob Gibson a fost cel mai bun marcator al medieșenilor cu 20 puncte reușite.

Primul sfert al partidei disputate duminică seara la Pitești a fost adjudecat de formația gazdă, scor 26-20. Au urmat zece minute de mare luptă câștigate tot de piteșteni la un singur punct diferență. Asfel, scorul înregistrat la pauza mare a fost 47-40 pentru BCM U U Pitești. CSM Mediaș a reușit apoi un sfert trei de excepție pe care l-a câștigat cu 29-20 și a avut 2 puncte avantaj la intrarea în actul decisiv. Au urmat zece minute de luptă, cu un ușor plus pentru pentru gazde. Piteștenii au reușit în cele din urmă să se impună cu 93-88.

Jacob Gibson a fost cel mai bun marcator al CSM-ului cu 20 puncte și 2 recuperări, Octavian Popa Calotă a avut 16 puncte, 3 recuperări și 5 pase decisive, iar Stefan Nikolic a încheiat partida cu 15 puncte, 5 recuperări și 4 pase decisive.