
Un pieton băut care traversa neregulamentar a fost lovit de un autoturism.
Accidentul de circulație s-a produs sâmbătă după-amiază pe DN 7 la Tălmaciu. Pe fondul traversării neregulamentare, un pieton a fost lovit de un autoturism care circula regulamentar. Bărbatul în vârstă de 48 ani, avea o concentrație de 0,43 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat. Șoferul este un tânăr de 19 ani. Atât acesta cât și pietonul sunt din Tălmaciu.
La fața locului s-a deplasat un echipaj SAJ. Acesta l-a preluat pe bărbatul care prezenta un traumatism cranio-cerebral acut cu leziune fronto-temporală și l-a transportat la spital.
Foto: arhivă

































































