CSM Mediaș a fost învinsă de CSM Galați | Diferența s-a făcut în ultimul sfert

155
a învins

CSM Mediaș a fost învinsă de CSM Galați, scor 67-74.

Primul sfert al confruntării dintre CSM Mediaș și CSM Galați a fost unul echilibrat, iar formația oaspete a condus cu 21-20. Tot vizitatorii au câștigat apoi și sfertul al doilea, având cinci puncte avantaj la pauza mare, scor 45-40. Au urmat zece minute disputate, dar cu puține puncte înscrise de ambele părți, 13 pentru CSM Mediaș și doar 6 pentru gălățeni. Astfel, la intrarea în decisiv formația gazdă a avut un avantaj minim de două puncte. În ultimele zece minute, CSM Galați a reușit să marcheze 23 puncte față de doar 14 ale formației gazdă și a câștigat în cele din urmă cu 74-67.

Stefan Nikolic a marcat 16 puncte la care a adăugat 4 recuperări și 6 pase decisive, Octavian Popa Calotă și Jacob Gibson au avut fiecare câte 13 puncte, iar Andrei Iliescu a încheiat partida cu 11 puncte.