
Marșul pe bicicletă ,,Pedalăm pentru România”, dedicat celor 100 de ani de la Marea Unire, trece și prin municipiul Mediaș.
Sâmbătă dimineața la ora 9:00, participanții vor fi primiți în Piața Corneliu Coposu de către conducerea administrației publice locale.
Marți, bicicliștii amatori au plecat din București, Iași și Timișoara, pentru a se reuni, 5 zile mai târziu, la Alba Iulia. Zeci de localități străbătute cu 20 de kilometri/oră, 100 de kilometri/zi, 500 de kilometri de pedalat, acestea sunt principalele coordonate ale „Pedalăm pentru România”, cel mai mare marș pe bicicletă. Unul dintre grupurile care participă la marș va ajunge sâmbătă la Mediaș.































































