Acasă Nova TV

Șoc pentru proprietarii centralelor mizerabile | Până la + 500% impozit pe clădiri și teren

1030

Situaţia centralelor termice dezafectate revine în actualitate odată cu noile prevederi ale Codului Fiscal.

Potrivit reglementărilor Consiliul Local poate majora impozitul pe clădiri şi terenuri cu până la 500% dacă acestea nu sunt îngrijite şi se află în intravilanul localităţii. Măsurile vor intra în vigoare la începutul anului viitor.

Ştirile NovaTv va prezenta situaţia centralelor termice care, deşi au proprietar, prezintă adevărate focare de infecţie datorită degradării constante.

În cursul zilei de joi au fost invitaţi la Primăria Mediaş toţi proprietarii de centrale termice, pentru o informare asupra prevederilor noului Cod Fiscal şi sancţiunile financiare la care va recurge Primăria Mediaş în cazul în care starea clădirilor nu va fi remediată.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.