
De ziua Înălţării Domnului au fost organizate şi în municipiul Mediaş o serie de manifestări dedicate eroilor neamului.
Astfel, la Cimitirul Eroilor a avut loc o slujbă religioasă susţinută de un sobor de preoţi şi depuneri de coroane de flori.
Comemorarea eroilor neamului a avut loc începând cu ora 12:00. După slujba religioasă, s-au depus coroane de flori din partea instituţiilor, partidelor politice, societăţilor comerciale şi unităilor de învăţământ din municipiul Mediaş.
Evenimentul de la Cimitirul Eroilor a fost organizat de către Direcția Municipală pentru Cultură, Sport, Turism și Tineret în colaborare cu Unitatea Militară 01810 Mediaș și Protopopiatul Ortodox.































































