SERIA NEAGRĂ CONTINUĂ | Gaz Metan a pierdut şi cu CSU Sibiu

243

Gaz Metan a pierdut derby-ul judeţean de baschet, scor 74-84 cu CSU Atlassib Sibiu.

Primul sfert al partidei din Sala Sporturilor a fost unul aflat sub semnul echilibrului, reflectat şi pe tabela de marcaj, scor 21-21. În sfertul al doilea, alb-negri au avut o cădere inexplicabilă, iar într-un interval de cinci minute au primit 18 puncte, fără să reuşească să marcheze vreunul. În aceste condiţii, la pauza mare, sibienii au condus cu 51-31.

După revenirea de la cabine s-a jucat haotic în multe momente cu un plus tot pentru vizitatori care şi-au mărit ecartul la 24 puncte cu zece minute înainte de final. Gaz Metan a câştigat sfertul al patrulea pe fondul scăderii turaţiei în tabăra sibienilor, însă nu au putut evita al optulea eşec în nouă etape de campionat, scor final 84-74 pentru gruparea de pe Cibin.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!