
Medieşenii au donat aproximativ 18.000 lei în urma acţiunilor umanitare desfăşurate la sfârşitul anului trecut pentru Veronica Horinceanu, fetiţa din Sighişoara care suferă de sindrom mielodisplazic.
Aceasta are nevoie lunar în următorii doi ani de un tratament în valoare de 1.000 Euro. Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă despre acest subiect cu Daniela Bălgărăzan, voluntarul care s-a implicat încă de la început în acest caz.































































