Acasă Nova TV

Gaz Metan la al doilea eşec consecutiv în campionat | VIDEO ŞI DECLARAŢII

33

20140913-Baschet GMM vs TIMBAGaz Metan a fost învinsă de U BT Cluj-Napoca cu scorul de 86-71.

Formaţia lui Ovidiu Teleabă a înregistrat astfel a doua înfrângere consecutivă în campionat şi va evolua etapa următoare tot pe teren propriu în faţa echipei Sport Club Municipal Universitatea Craiova.

Clujenii au marcat primii la Mediaş şi au câştigat primul sfert cu 23-16. Alb-negri au jucat apoi de la egal la egal cu vizitatorii până la pauza mare, pentru ca sfertul al treilea să fie la discreţia oaspeţilor care s-au distanţat la peste 20 de puncte. Gaziştii au forţat revenirea în actul decisiv însă greşelile numeroase, numărul mare de aruncări libere ratate şi ineficienţa recuperare au făcut ca formaţia din Cluj să câştige fără problem cu 86-71.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!