
Medieşenii sunt aşteptaţi miercuri să doneze sânge în centrul istoric.
Unitatea mobilă a Centrului de Transfuzie Târgu Mureş, alături de Crucea Roşie Subfiliala Mediaş şi I Love Mediaş, organizează cea de-a patra sesiune mobilă de donare de sânge. Aceasta se va desfăşura în Piaţa Regele Ferdinand I între orele 8:30 – 13:00.
Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă despre această acţiune cu Kadar Tamaş, unul dintre organizatori.

































































