
Peste 1000 de copii au participat la Târgul de Paște din centrul Mediașului.
Peste 1.000 de copii de la școlile și grădinițele din municipiul Mediaș au luat parte joi la un Târg de Paște. Acesta a fost organizat timp de mai multe ore în centrul istoric, de către Primăria municipiului de pe Târnava Mare.
Alături de cadrele didactice, elevii și preșcolarii au amenajat standuri tematice, au pregătit un program artistic cu dansuri, cântece și jocuri specifice sărbătorilor pascale, au desenat și s-au bucurat împreună cu părinții și bunicii prezenți și ei în Piața Regele Ferdinand I.
Copiii prezenți la Târgul de Paște au avut parte de premii și multe surprize, pregătite de organizatorul evenimentului, Primăria Municipiului Mediaș.
































































