Acasă Nova TV

385

Medalie de bronz pentru Alexandra Hudea la Festivalul Olimpic al Tineretului European de la Maribor.

Atleta Alexandra Hudea a reușit să obțină o medalie pentru România la Festivalul Olimpic al Tineretului European, competiție care se desfășoară în Slovenia. Sportiva din municipiul Mediaș a încheiat cursa de 3.000 metri pe locul al treilea cu timpul de 9:32,21. Competiția a fost câștigată de atleta cehă Jana Johanova, iar pe poziția a doua s-a clasat Carla Cabezas din Spania.

„Alexandra Hudea, prima medalie pentru TEAM ROMANIA la FOTE Maribor 2023! BRONZ la 3000 m! FELICITARI, Alexandra!” a fost mesajul transmis de Comitetul Olimpic și Sportiv Român prin intermediul paginii de Facebook.

Cea de-a a VII-a ediție de vară a Festivalului Olimpic al Tineretului European are loc anul acesta în Slovenia la Maribor. România este reprezentată de 92 sportivi la 9 dintre cele 11 sporturi și discipline sportive.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!