
Bilanțul Mediașului la Jocurile Internaționale ale Copiilor.
Delegația care a reprezentat orașul și România la ediția din acest an a Jocurilor Internaționale ale Copiilor a fost primită vineri la sediul Primăriei Mediaș. 18 sportivi au fost prezenți în perioada 5-10 iulie la cea de-a 55 ediție a competiției care a avut loc anul acesta în localitatea Daegu din Coreea de Sud.
Cel mai bun rezultat a fost obținut de echipa de fotbal care a reușit să obțină medalia de bronz. Rezultate bune au fost obținute și la celelalte discipline la care au concurat sportivii medieșeni, atletism, tenis de câmp și baschet.
Primăria Mediaș va susține financiar în continuarea participarea celor mai buni sportivi din oraș la Jocurile Internaționale ale Copiilor.

































































