
Bărbat din Târnava fără permis depistat la volanul unui autoturism neînmatriculat .
La data de 6 mai, în jurul orei 08:30, pe strada Livezii din localitatea Târnava, polițiștii Secției de Poliție Rurală Axente Sever au depistat un localnic în vârstă de 44 de ani în timp ce conducea un autoturism deși nu deține acest drept.
De asemenea, în urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că autoturismul condus nu este înmatriculat.
În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat.

Foto: arhivă































































