Acasă Nova TV

Rezultate bune pentru CSM Mediaș la Festivalul de Șah Tinerii Lei de la Baia Mare

309

Rezultate bune pentru CSM Mediaș la Festivalul de Șah Tinerii Lei de la Baia Mare.

Patru sportivi de la CSM Mediaș au participat în perioada  9 – 12 martie  la Festivalul de Șah Tinerii Lei de la Baia Mare. Este vorba despre Maria Mihăilă, Antonia Maria Onea-Decean, Alexandru Simu și David Szekely, care au reușit să obțină clasări bune și foarte bune la categoriile de vârstă la care au luat parte.

La sfârșitul acestei săptămâni, 7 șahiști medieșeni vor concura la faza județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar de șah gimnaziu și liceu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.