
Au început înscrierile la Olimpiada Națională a Sportului Școlar de șah gimnaziu și liceu.
Faza municipală va avea loc la Mediaș în data de 25 ianuarie la Liceul Teoretic Axente Sever. Pot participa elevii claselor 0-XII, iar câștigătorii la categoriile V-VIII și IX-XII se vor califica la faza județeană.
Aceasta va avea loc tot la Mediaș în luna februarie, la o dată care urmează să fie stabilită.


































































