
Tânăr depistat la volan fără permis și cu 1,47 alcoolemie de polițiștii din Dumbrăveni.
La data de 2 decembrie, în jurul orei 00:15, pe DJ 143A, în afara localității Laslea, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Dumbrăveni au oprit pentru control un autoturism condus de către un tânăr în vârstă de 23 de ani, din Nou Săsesc.
În urma verificărilor efectuate de către polițiști s-a constatat că cel aflat la volan nu deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice. Mai mult decât atât, testarea alcoolscopică a șoferului a indicat o valoare de 1,47 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare penală care vizează săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducere sub influența alcoolului.
Foto: arhivă































































