Acasă Nova TV

Alexandra Hudea este Vicecampioană balcanică la 3.000 metri

385

Alexandra Hudea este Vicecampioană balcanică la 3.000 metri.

Atleta Alexandra Hudea a reușit o nouă performanță foarte bună. Sportiva pregătită de antrenorul Vasile Ibășfălean a terminat pe locul al doilea în cursa de 3.000 metri în cadrul Campionatelor Balcanice rezervate cadeților. Alexandra Hudea a încheiat cursa cu timpul de 10:07,50.

Cea de-a 19-a ediție a Campionatelor Balcanice rezervate cadeților a avut loc duminică, 12 iunie, în localitatea Bar din Muntenegru. Echipa României a cucerit în total 18 medalii, 2 de aur, 6 argint și 10 bronz, cu care s-a poziționat pe locul 6 în clasamentul general.

Articolul precedentSesiunea de comunicări a profesorilor de geografie din județul Sibiu 2022 | Foto
Articolul următorDer Spiegel: EPPO cu Laura Kövesi a confiscat de trei ori mai mult decât costurile funcționării biroului EPPO

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!