Acasă Nova TV

Numărul persoanelor infectate cu COVID internate în spitale este în continuă scădere

854

Numărul persoanelor infectate cu COVID-19, internate în unitățile spitalicești din județul Sibiu este în continuă scădere.

În prezent mai sunt 122 pacienți pozitivi internați, dintre dintre care 89 sunt persoane nevaccinate, iar 33 persoane vaccinate.

În ceea ce privește situația de la Compartimentul COVID al Spitalului Municipal Mediaș, sunt 23 pacienți internați, dintre care un număr de 21 sunt persoane nevaccinate, iar 2 persoane sunt vaccinate împotriva virusului SARS COV-2.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.