Acasă Sibiu

Gaz Metan a câștigat cu 2-0 amicalul cu FC Buzău

84

Gaz Metan a câștigat cu 2-0 amicalul cu FC Buzău.

Gaz Metan a învins FC Buzău cu scorul 2-0, într-o partidă amicală care s-a disputat sâmbătă la Mediaș. S-au jucat 2 reprize de câte 60 de minute fiecare, iar tehnicianul Ilie Poenaru a rulat tot lotul pe care îl are la dispoziție. Gaz Metan s-a impus cu scorul de 2-0, cele două goluri fiind marcate într-un interval de patru minute în prima repriză a confruntării.

Răzvan Grădinaru a deschis scorul în minutul 19 după un șut frumos la colțul lung, iar Ovidiu Horșia a dus scorul la 2-0 în minutul 23, după ce a fost deschis foarte bine în zonă centrală, a pătruns și a marcat.

Următoarea partidă oficială pentru Gaz Metan este programată vineri seara de la ora 20:30, pe teren propriu cu Dinamo București.