
Aproape 400 persoane s-au vaccinat în ultimele 24 ore la Mediaș.
Aproape 400 persoane s-au vaccinat în ultimele 24 ore la centrul care funcționează la Sala Polivalentă Octavian Șerban din cartierul Vitrometan. La nivelul județului Sibiu, în același interval au fost imunizate 2.361 persoane.
Numărul persoanelor care aleg să se vaccineze este în creștere continuă în ultima perioadă, iar trendul este unul similar și la nivel național.
Potrivit datelor oficiale puse la dispoziție de către Institutul Național de Sănătate Publică, în ultimele 24 ore au fost vaccinate în România aproape 100.000 persoane, cu prima, a doua, sau cea de-a treia doză după caz. Cifra este cu 20.000 mai mare față de ziua anterioară.


































































