
Pompierii medieșeni au intervenit în Gura-Câmpului pentru deblocarea ușii unui apartament.
Secția de pompieri Mediaș din cadrul ISU Sibiu, a intervenit vineri după-amiază cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD în cartierul Gura-Câmpului. Intervenția a vizat deblocarea ușii unui apartament situat la etajul al treilea al unui bloc de pe strada Aleea Borsec, al cărei proprietar nu răspundea la telefon.
În interior, pompierii au găsit o femeie în vârstă de aproximativ 51 ani cu o stare generală alterată, pe care au transportat-o la spital.

































































