Gaz Metan a învins FC Argeș în etapa a II-a din Liga 1 | VIDEO

326
victorie gaz metan fc argeș

Gaz Metan a învins FC Argeș cu 2-0 într-un meci contând pentru etapa a doua din Liga 1.

Antrenorul Gazului, Dusan Uhrin, a început în formula: A. Buzbuchi – O. Bačo, I. Larie, R. Popa, R. Trif – L. Droppa, R. Deaconu – M. Sanoh, S. Ciocan, R. Dogaru – N. Dumitru și A. Popa.

FC Argeș a început în formula: F. Croitoru – N. Mușat, M. Leca, G. Turda, G. Matei – D. Meza Colli, A. Prepeliță – R. Matiș, A. Cozma, G. Deac – M. Ndiaye. Antrenor Ionuț Badea.

Partida a început cu schimbări în ambele tabere. După numai treizeci de secunde Chamed a intrat în locul tânărului Dogaru, iar la FC Argeș Honciu l-a înlocuit pe Cozma.

MINUTUL 28 FC Argeș cere penalty: Honciu a pătruns în careu pe dreapta unde a fost agățat de Răzvan Popa, însă arbitrul a lăsat faza să continue. Pe reluări se vede însă faultul clar.

MINUTUL 41 GOL GAZ METAN: După un corner executat de Ronaldo Deaconu, cehul Baco înscrie din șase metri cu o lovitură de cap, în colțul lung al porții apărate de Croitoru. VEZI GOLUL AICI!

MINUTUL 52 GOL GAZ METAN: Cardoso face o cursă excelentă, cu plecare din apropiere de centrul terenului, trece de 5 adversari și îl învinge pe Croitoru cu un șut în colțul lung. VEZI GOLUL AICI!

MINUTUL 78 OCAZIE MARE FC ARGEȘ: După o centrare de pe dreapta, Leca reia dintr-o bucată, din careu, dar noul portar al Gazului, Buzbuchi, are un reflex foarte bun.

MINUTUL 87 OCAZIE MARE GAZ METAN: Chamed îl deschide excelent pe partea stângă, pe Nițu, intrat pe finalul partidei, dar șutul acestuia, din careu, trece pe lângă poarta oaspeților.

FINAL DE MECI! Gaz Metan reușește prima victorie în actualul sezon.