CSM Mediaș aproape de o revenire de senzație cu SMC U Craiova | VIDEO

91
revenire de senzație

CSM Mediaș aproape de o revenire de senzație cu SMC U Craiova.

CSM Mediaș a fost învinsă de SCM Universitatea Craiova cu scorul de 92-88, într-o partidă disputată miercuri seara în Sala Sporturilor. Medieșenii au fost aproape de o revenire de senzație, în fața unei echipe venite din Grupa Valorică A.

Jucătorii lui Mihai Popa și Dan Popa au început tare partida împotriva Craiovei și au condus cu 32-26 după zece minute de joc. Până la pauza mare, vizitatorii au întors scorul și au avut cinci puncte avantaj la intrarea la cabine. Sfertul al treilea a aparținut tot formației oaspete care a avut 13 puncte avantaj înainte de sfertul decisiv. CSM Mediaș a forțat revenirea și a reușit să se apropie la doar două puncte în ultimul minut de joc, dar a pierdut în cele din urmă cu 92-88.

Jacob Gison a fost cel mai bun marcator al medieșenilor cu 24 de puncte, la care a adăugat și 4 pase decisive. Nikola Siladji a avut cu 20 de puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive, iar Stefan Nikolic 19 puncte, 5 pase decisive și 2 recuperări.