
Muzeul Gazelor Naturale găzduiește din această săptămână un Atelier de robotică.
Atelierul de robotică este organizat de instituție, în colaborare cu Asociația Energia Inteligentă și Med Service. Cursul va fi o activitate interactivă la care va lua parte o grupă de elevi din municipiul Mediaș.
Miercuri după-amiază a debutat la Muzeul Gazelor Naturale o nouă activitate de responsabilitate socială operațională intitulată ,,Atelierul de robotică”. La aceasta vor participa elevi cu vârste cuprinse între 10-14 ani, care vor învăța în următoarele șase luni despre tehnologia 3D. Baza materială în cadrul proiectului este asigurată de Med Service.
































































