CSM Mediaș a surclasat Athletic Constanța în deplasare

165
Constanța

CSM Mediaș a surclasat Athletic Constanța în deplasare.

Formația lui Mihai Popa și Dan Popa s-a impus cu scorul de 88-64. Medieșenii au câștigat trei dintre cele patru sferturi ale confruntării disputate sâmbătă seara la Constanța. Cel mai bun om al CSM-ului a fost Titus Nicoară. Acesta a reușit 21 puncte, 13 recuperări și 4 pase decisive.

CSM Mediaș a început ceva mai slab partida cu Athletic Constanța, iar formația gazdă a condus cu scorul de 17-14 după primele zece minute de joc. Medieșenii au reușit apoi un sfert secund foarte bun în care au marcat 27 puncte și au primit doar 10, astfel că au avut un avantaj de 14 puncte la pauza mare. Vizitatorii au câștigat apoi la limită și sfertul al treilea, scor 24-23, iar pe ultimul și l-au adjudecat la 9 puncte diferență. CSM Mediaș a obținut astfel o victorie clară, scor final 88-64.

Titus Nicoară a încheiat partida cu 21 puncte, 14 recuperări și 4 pase decisive. Quincy Harding a avut  16 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă, iar Jacob Gibson a avut 13 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive.