Gaz Metan Mediaș a început cu victorie seria amicalelor din Spania

255
reconstrucția - Gaz Metan în Spania

Gaz Metan Mediaș a început cu victorie seria amicalelor programate în cantonamentul din Spania.

Într-o partidă desfășurată miercuri seara Gaz Metan a învins cu 3-0 formația Algeciras CF din liga a treia spaniolă. Golurile au fost reușite de Moussa Sanoh (2) și Sergiu Buș încă din prima repriză.

Edi Iordănescu a început meciul cu: Ricardo Batista – Vali Crețu, Ionuț Larie, Marius Constantin, Mite Cikarski, Nasser Chamed, Ely Fernandes, Neluț Roșu, Răzvan Pleașcă, Moussa Sanoh, Sergiu Buş. După pauză au fost rulați și ceilalți jucători deplasați la Marbella.

Următorul meci amical pentru Gaz Metan este programat duminică 30 iunie de la ora 20 cu FC Kilmarnock, ocupanta poziției a treia în campionatul Scoției.