Play-off 9-16 | CSM Mediaș începe cu victorie seria cu CSM Sighetu Marmației

102
2 victorii

CSM Mediaș începe cu victorie seria cu CSM Sighetu Marmației.

Medieșenii s-au impus cu scorul de 91-84. Partida s-a disputat joi după-amiază în Sala Sporturilor din cartierul Vitrometan. Următoarea partidă se va disputa în data de 2 mai la Sighetu Marmației.

CSM Mediaș a început bine partida disputată în fața propriilor suporteri și a condus cu 26-19 după primul sfert. Următoarele zece minute au fost echilibrate și în teren și pe tabela de marcaj, ambele echipe reușind să marcheze câte 22 puncte. Formația vizitatoare a câștigat apoi la un singur punct diferență sfertul al treilea, iar gazdele au câștigat tot la un punct actul decisiv. În aceste condiții, partida s-a încheiat cu victoria CSM-ului, scor final 91-84.

Stefan Sajin și Andrija Simovic au reușit câte 19 puncte pentru CSM, Milan Vulic a avut 14 puncte, iar Dragoș Andrei a încheiat partida cu 12 puncte.