Gaz Metan învinge Dinamo și bifează a 2-a victorie consecutivă

Gaz Metan are meci greu cu Dinamo, în etapa cu numărul 2 a play-out-ului.

Tehnicianul Edward Iordănescu începe în formula: Răzvan Pleșca, Valentoin Crețu, Ionuț Larie, Andre Micael, Sorin Bușu, Luis Aurelio, Fofana Boubacar, Nasser Chamed, Darius Olaru, David Caiado și Mario Rondon.

DECLARAȚII Edi Iordănescu și Sorin Bușu înainte de meciul cu Dinamo AICI

Dinamo București va începe în formula: Parfait Mandanda, Linas Klimavicius, Ricardo Grigore, Naser Aliji, Deian Sorescu, Jordan Mustoe, Reda Jaadi, Dan Nistor, Ioan Filip, Mattia Montini și Athanasios Papazoglou.

MINUTUL 4 GOL Dinamo – Athanasios Papazoglou a deschis scorul cu o lovitură de cap. Atacantul grec a reluat cu capul centrarea din corner a lui Dan Nistor. Slab marcajul jucătorilor medieșeni. VEZI GOLUL AICI

MINUTUL 11 GOL Gaz Metan. Mario Rondon a egalat, după o fază la capătul căreia mingea a ajuns cu noroc la atacantul Mediașului. Rondon l-a „executat” pe Mandanda cu un șut plasat, din interiorul careului. VEZI GOLUL AICI!

MINUTUL 14 FAZĂ SUSPECTĂ DE 11 METRI PENTRU GAZU! Portarul lui Dinamo, Mandanda, ratează intervenția în careul de 16 metri și îl lovește clar pe Rondon, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. VEZI FAZA AICI!

MINUTUL 58 GOL Gaz Metan. David Caiado profită de gafa uriașă a lui Ricardo Grigore și îl execută cu sânge rece pe Mandanda. VEZI GOLUL AICI!

FINAL DE MECI! Gaz Metan – Dinamo 2:1 după o partidă bună realizată de băieții lui Edi Iordănescu.