CSM Mediaș joacă pentru un loc în sferturile Cupei României

91
CSM Mediaș va întâlni Cuza Sport Brăila

CSM Mediaș joacă pentru un loc în sferturile Cupei României.

CSM Mediaș va disputa două jocuri într-un interval de 48 ore. După ce duminică seara au fost învinși de Dinamo în campionat, marți seara medieșenii vor întâlni SCM Universitatea Craiova în cea de-a doua manșă din optimile Cupei României.

CSM a ținut pasul cu Dinamo doar în prima repriză a partidei disputate duminică seara în capitală, la finalul căreia gazdele aveau un avantaj de trei puncte. În actul second, Dinamo s-a desprins și a încheiat partida cu o victorie categorică, scor final 95-70. Mâine seară, CSM Mediaș joacă la Craiova pentru un loc în sferturile de finală ale Cupei României. După ce în manșa tur, medieșenii au reușit surpriza și au învins pe teren propriu, aceștia merg la Craiova conștienți că adversarul este unul superior ca și valoare, însă cu gândul că nu au nimic de pierdut.

Partida dintre SCM Universitatea Craiova și CSM Mediaș va avea loc marți seara de la ora 19:00.