CSM Mediaș a surclasat Cuza Sport Brăila, scor 156-39

128
CSM Mediaș a învins din nou

CSM Mediaș a surclasat Cuza Sport Brăila cu scorul de 156-39.

Partida a fost una fără istoric datorită diferenței mari de valoare între cele două loturi. În aceste condiții nu s-a pus problema decât a diferenței de scor. A fost 39-10 după primul sfert, iar la pauza mare, ecartul era deja de 51 puncte. Lucrurile au continuat în aceeași notă în actul secund, astfel că la final s-a înregistrat o diferență de 117 puncte.

Andrija Simovic a fost cel mai bun marcator al CSM-ului cu 25 puncte, 4 recuperări și 2 pase decisive, Kareem Storey a avut 20 puncte, o recuperare și 2 pase decisive, iar Stefan Sajin a reușit 18 puncte, 8 recuperări și 6 pase decisive.

Sâmbătă de la ora 12:00, cele două echipe se vor afla din nou față în față în Sala Sporturilor. Dacă partida de vineri seara a fost restantă din prima etapă, cea de sâmbătă face parte din programul etapei cu numărul 7 a Ligii Naționale de Baschet Grupa Valorică B.