Acasă Nova TV

Școala de Vara Restaurare VS Conservare a ajuns la final | VIDEO

201
Școala de Vară

Școala de Vară „Restaurare VS Conservare”, organizată de Fundația Prințul de Wales cu sprijinul Primăriei Mediaș a ajuns la final.

Douăzeci de tineri arhitecți, ingineri și studenți români la arhitectură, au participat la acest program care a durat o săptămână și jumătate.

Școala de Vară „Restaurare VS Conservare” s-a încheiat vineri după-amiază la Mediaș. Pe lângă munca practică la o secțiune a zidului cetății Mediaș, cei 20 de participanții au avut parte de studii arhitecturale ale așezărilor din zonă. Este vorba de trei localități UNESCO, Sighișoara, Viscri și Biertan.

La finalul școlii de vară, fiecare participant a primit un certificat de absolvire.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.