Acasă Sport

Campionatul Mondial din Rusia | Programul meciurilor la TV și Rezumate

822
Camionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018

Joi începe Campionatul Mondial din Rusia, a 21-a ediție a turneului final care aliniază cele mai bune formații din lume.

La ora 18:00 va începe meciul dintre Rusia și Arabia Saudită, din deschiderea competiției pentru cel mai râvnit trofeu la nivel de echipe naționale, Campionatul Mondial.

Meciul dintre Rusia și Arabia Saudită va fi precedat de tradiționala festivitate de deschidere, mai scurtă la această ediție decât în alte cazuri și care va începe la ora 17:30. Organizatorii au hotărât să pună accentul doar pe muzica lui Robbie Williams, care a promis un show de neuitat pe stadionul Luzhniki, din Moscova, care se va umple cu 80.000 de spectatori.

Alături de artistul britanic vor mai fi pe scenă soprana rusă Aida Garifullina și brazilianul Ronaldo, dublu campion mondial cu Brazilia (1994, 2002) și dublu câștigător al Balonului de Aur (1997, 2002).

Toate cele 64 partide de la Cupa Mondială Rusia 2018 vor fi transmise de TVR în exclusivitate. Iată programul meciurilor:

Faza grupelor

14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită 5:0

15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay 0:1
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran 0:1
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania 3:3 (REZUMAT AICI)

16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia 2:1 (REZUMAT AICI)
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda 1:1
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca 1:0
16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria 2:0

17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia 0:1
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic 0:1 (REZUMAT AICI)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia 1:1 (REZUMAT AICI)

18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud 1:0
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama 3:0 (REZUMAT AICI)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia 1:2 (REZUMAT AICI)

19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal 1:2 (REZUMAT AICI)
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia 1:2 (REZUMAT AICI)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt 3:1 (REZUMAT AICI)

20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc 1:0 (REZUMAT AICI)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită 1:0 (REZUMAT AICI)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania 0:1 (REZUMAT AICI)

21 iunie, ora 18:00 – Franţa – Peru 1:0 (REZUMAT AICI)
21 iunie, ora 15:00 – Danemarca – Australia 1:1 (REZUMAT AICI)
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia 0:3 (REZUMAT AICI)

22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica 2:0 (REZUMAT AICI)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda 2:0 (REZUMAT AICI)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia 1:2 (REZUMAT AICI)

23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia 5:2 (REZUMAT AICI)
23 iunie, ora 21:00 – Germania – Suedia 2:1 (REZUMAT AICI)
23 iunie, ora 18:00 – Coreea de Sud – Mexic 1:2 (REZUMAT AICI)

24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama 6:1 (REZUMAT AICI)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal 2:2 (REZUMAT AICI)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia 0:3 (REZUMAT AICI)

25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia 3:0 (REZUMAT AICI)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt 2:1 (REZUMAT AICI)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc 2:2 (REZUMAT AICI)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia 1:1 (REZUMAT AICI)

26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa 0:0
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru 0:2 (REZUMAT AICI)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia 1:2 (REZUMAT AICI)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina 1:2 (REZUMAT AICI)

27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia 0:3 (REZUMAT AICI)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania 2:0 (REZUMAT AICI)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia 0:2 (REZUMAT AICI)
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica 2:2 (REZUMAT AICI)

28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia 0:1 (REZUMAT AICI)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia 0:1 (REZUMAT AICI)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia 0:1 (REZUMATE AICI)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia 1:2 (REZUMATE AICI)

Optimi de finală

30 iunie, ora 17:00 – Franța – Argentina 4:3 (VEZI REZUMAT AICI)
30 iunie, ora 21:00 – Uruguay – Portugalia 2:1 (VEZI REZUMAT AICI)
01 iulie, ora 17:00 – Spania – Rusia 1:1 și 3:4 (VEZI REZUMAT AICI)
01 iulie, ora 21:00 – Croația – Danemarca 1:1 și 3:2 (VEZI REZUMAT AICI)
02 iulie, ora 17:00 – Brazilia – Mexic 2:0 (VEZI REZUMAT AICI)
02 iulie, ora 21:00 – Belgia – Japonia 3:2 (VEZI REZUMAT AICI)
03 iulie, ora 17:00 – Suedia – Elveția 1:0 (VEZI REZUMAT AICI)
03 iulie, ora 21:00 – Columbia – Anglia 1:1 și 3:4 (VEZI REZUMAT AICI)

Sferturi de finală

6 iulie, ora 17:00 – Franța – Uruguay 2:0 (REZUMAT AICI)
6 iulie, ora 21:00 – Belgia – Brazilia 2:1 (REZUMAT AICI)
7 iulie, ora 17:00 – Anglia – Suedia 2:0 (REZUMAT AICI)
7 iulie, ora 21:00 – Rusia – Croația 2:2 și 3:4 (REZUMAT AICI)

Semifinale

10 iulie, ora 21:00 – Belgia – Franța 0:1 (REZUMAT AICI)
11 iulie, ora 21:00 – Anglia – Croația 1:1 şi 1:2 (REZUMAT AICI)

Finala mică

14 iulie, ora 17:00 – Belgia – Anglia 2:0 (REZUMAT AICI)

Finala

15, iulie, ora 18:00 – FRANȚA – CROAŢIA 4:2 (REZUMAT AICI)

 

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Rusia

Portugalia

Franţa

Argentina

Arabia Saudită

Spania

Australia

Islanda

Egipt

Maroc

Peru

Croaţia

Uruguay

Iran

Danemarca

Nigeria

Grupa E

Grupa F

Grupa G

Grupa H

Brazilia

Germania

Belgia

Polonia

Elveţia

Mexic

Panama

Senegal

Costa Rica

Suedia

Tunisia

Columbia

Serbia

Coreea de Sud

Anglia

Japonia

Banner EximTur