Gaz Metan și FC Hermannstadt luptă pentru un loc în Finala Cupei României

313
Semifinala Cupei RO

Gaz Metan Mediaș și FC Hermannstadt joacă astăzi returul semifinalei Cupei României. În primul meci, sibienii au câștigat cu 1-0.

Gaz Metan a început cu: A. Greab – S. Bușu, C. Sîrghi, M. Constantin, V. Crețu – S. Popovici, I. Cristea, N. Chamed, D. Olaru – M. Rondón, Ely Fernandes.
Antrenor: Cristian Pustai

FC Hermannstadt a început cu: C. Căbuz – D. Tătar, R. Crişan, I. Stoica, A. Coman – R. Boboc, R. Dâlbea – I. Petrescu, B. Rusu, A. Hergheligiu – Ș. Blănaru.
Antrenor: Alexandru Pelici

MINUTUL 6 GAZ METAN ÎNSCRIE Sergiu Popovici deschide scorul cu un șut din vole, după o centrare a lui Darius Olaru. Medieșenii egalează scorul la general.

MINUTUL 11 HERMANNSTADT EGALEAZĂ Blănaru, plecat de la limita offside-ului, primește o pasă de la Dîlbea și rămâne singur cu portarul, pe care îl execută simplu.

MINUTUL 28 HERMANNSTADT PREIA CONDUCEREA Petrișor Petrescu primește o minge de la Dîlbea, ia faza pe cont propriu, trece de doi adversari, înaintează spre poartă și șutează imparabil, reușind un gol de senzație.

MINUTUL 31 HERMANNSTADT ÎNSCRIE A TREIA OARĂ Bogdan Rusu pătrunde pe partea stângă, centrează în fața porții, însă mingea e deviata de Sîrghi în proprie poartă.

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ: 1-3

MINUTUL 78 GAZ METAN REDUCE DIN DIFERENȚĂ Ely Fernandes îl găsește în careu pe Caiado, care împinge mingea în poartă și reduce din diferență.

FINAL DE MECI! GAZ METAN – FC HERMANNSTADT 2:3