Acasă Nova TV

Ziua mondială a diabetului a fost marcată și la Mediaș | VIDEO

456

Ziua mondială a diabetului a fost marcată și la Mediaș. 

Cu această ocazie, Asociația de Autoajutoare a Diabeticilor și Bolnavilor Oncologici Mediaș a organizat testări gratuite ale glicemiei. Totodată s-au oferit informații pentru prevenirea diabetului. 

Zeci de medieșeni de toate vârstele au avut ocazia să își testeze gratuit glicemia. Acest lucru a fost posibil în cadrul unei acțiuni organizate de către Asociația de Autoajutoare a Diabeticilor și Bolnavilor Oncologici Mediaș. Aceasta s-a desfășurat la sediul asociației din Piața Regele Ferdinand I numărul 1. Totodată, testări au avut loc și la o farmacie din centrul istoric.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.