
Sâmbătă a început o nouă ediţie a Festivalului Şah şi sport în şcoală.
Prima unitate de învăţământ în care s-a desfăşurat acesta a fost Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu. Elevii au participat la un turneu de şah, iar între runde s-au întrecut la mai multe probe sportive. Evenimentul este organizat în municipiul Mediaş de către Clubul Tera Șah în colaborare cu școlile gimnaziale din oraș.
































































