Team Spirit | Baschetbaliştii lui CSM Mediaş au învins la Sighetul Marmaţiei

500
csm medias

CSM Mediaş a produs surpriza etapei în Liga 1 la baschet masculin.

Într-un meci contând pentru etapa a 5-a din Grupa 1, CSM Mediaş a învins, în deplasare, CS Municipal Sighetul Marmaţiei cu 94 – 88, la capătul unei partide care a necesitat o repriză de prelungiri. La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost egal, 82 – 82.

Deşi au început mai rău, elevii lui Mihai şi Dan Popa şi-au revenit pe parcursul meciului şi au dominat repriza de prelungiri. Baschetbaliştii medieşeni au întors cele 20 de puncte cu care erau conduşi, realizând surpriza grupei. Vlad Tincu a fost cel mai bun marcator la CSM Mediaş, cu 39 de puncte.

O apărare foarte bună, dar mai ales munca de echipă şi o atitudine pozitivă, au fost ingredientele acestei victorii, obţinute şi împotriva unui arbitraj ostil, caraghios în multe momente ale partidei.

Felicitări întregii echipe pentru rezultatul obţinut.

Foto Arhivă

Articolul precedentCS Municipal Mediaş merge ceas | Victorie la Sighet după prelungiri
Articolul următorAutocarul suporterilor Gazului Metan a luat foc pe Valea Bogăţii

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!