
Bucătari din patru ţări s-au întrecut sâmbătă în curtea Muzeului Municipal Mediaş.
Concursul Bucătarii CIVITAS MEDIENSIS – 2017” a adunat la start echipe din România, Republica Moldova, Ungaria și Serbia, care şi-au demonstrat talentele culinare.
Evenimentul a fost organizat în premieră de către Asociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română, Regiunea 1 Sibiu, în parteneriat cu Primăria Municipiului Mediaș.
Foto: Facebook|Direcția Municipală pentru Cultură, Sport, Turism și Tineret Mediaș
































































