
Un medieșean a fost prins în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un chioșc situat pe strada 1 Decembrie în cartierul Gura-Câmpului.
Incidentul s-a petrecut în noaptea de marți spre miercuri, atunci când bărbatul în vârstă de 47 ani a fost prins în flagrant delict de către polițiști.
Poliția Mediaș a fost sesizată imediat după miezul nopții despre faptul că o persoană a pătruns în incinta unei societăți comerciale din cartierul Gura-Câmpului. La fața locului s-a deplasat un echipaj din sistemul de ordine și siguranță publică, care a reușit să îl prindă pe suspect.
ACTUALIZARE:
Bărbatul din Mediaș surprins în flagrant delict într-un chioșc este cercetat sub control judiciar.
În data de 18 ianuarie, medieșeanul de 47 de ani, prins în flagrant delict de polițiști la scurt timp după ce a pătruns prin efracție într-o societate comercială din Mediaș, a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaș cu propunere de arestare preventivă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Procurorul de caz a dispus față de acesta măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile. Polițiștii Biroului Investigații Criminale Mediaș continuă cercetările.































































