
Andreea Dragoman a primit titlul de cetăţean de onoare al Mediaşului.
Campioană mondială la dublu, campioană europeană şi naţională, sportiva pregătită de antrenorul Gheorghe Vaida a fost recompensată pentru rezultatele de excepţie dar şi pentru contribuţia avută la creşterea prestigiului municipiului de pe Târnava Mare în plan național și internațional.
Primul punct înscris pe ordinea de zi a şedinţei Consiliului Local din luna decembrie a fost proiectul de hotărâre privind conferirea titlului de cetăţean de onoare al Municipiului Mediaş, sportivei Andreea Dragoman. Acesta i-a fost conferit ca urmare a rezultatelor excepţionale din acest an, care au culminat la începutul acestei luni cu titlul mondial la dublu, obţinut la Cape Town în Africa de Sud.
La doar 16 ani, Andreea Dragoman a devenit cel mai tânăr cetăţean de onoare din istoria municipiului de pe Târnava Mare.
































































