
Municipalitatea vrea să redea medieşenilor zona de agrement de la Eleşteu.
Aceasta aparţine statului român şi este administrată în prezent de către Asociaţia Judeţeană a Vînătorilor şi Pescarilor Sportivi. O informare cu privire la situaţia acestei zone a fost înaintată Consiliului Local Mediaş.
Primarul Gheorghe Roman a explicat în cadrul unei conferinţe de presă că îşi doreşte ca zona Eleşteu să fie reamenajată şi transformată din nou într-una de agrement, aşa cum a fost în trecut.
În acest sens, municipalitatea a făcut o serie de demersuri menite să clarifice situaţia juridică a zonei respective. Totodată a fost înaintată şi o informare către Consiliul Local Mediaş.

































































Flori de gheata
Se apropie sarbatorile de iarna. De fapt, in fiecare zi este o sarbatoare. Cum o intampinam ? Cu…”flori” de gheata. P.S. Poate ca primarul ar trebui sa-si plimbe „suita” prin cartierele ORASULUI SAU. Pe jos ! Macar de ce depinde de ei, de…gospodarii orasului, sa se rezolve in v’un fel. Mi se pare insa ca…”nora” matura mizeria sub covor…
https://uploads.disquscdn.com/images/1503900fdb6c393cd09640e743eba8db72c0a0dfa3520d03282eac9ce08f9120.jpg