
Firma Geiger a început lucrările de reparații pe strada Aurel Vlaicu.
Primul tronson pe care se intervine este cel cuprins între trecerea la nivel cu calea ferată și fosta fabrică de oxigen, iar ulterior se va trece la tronsonul care se suprapune cu Drumul Național 14. După turnarea covorului asfaltic, căminele și gurile de scurgere vor fi ridicate la cotă.
Lucrările pe strada Aurel Vlaicu au demarat la începutul acestei săptămâni. În următoarele 45 zile, se vor efectua lucrări de frezare a suprafețelor degradate, egalizări cu binder iar ulterior se vor așterne covoare asfaltice. Valoarea totală a acestora se ridică la 1,5 milioane de lei, bani care provin de la bugetul local al municipiului Mediaș.

































































Astea trebuiau facute mai demult, dar e bine si asa tarziu, deoarece, acel tronson e foarte circulat!