Acasă Nova TV

Medieșeni băuți la volan, depistați de polițiști în trafic

495
băut la volan

Doi medieșeni aflați sub influența băuturilor alcoolice au fost depistați de polițiști în trafic.

În noaptea de luni spre marți în jurul orei 00:45, polițiștii i-au oprit în trafic pe cei doi conducători auto pe raza municipiului Mediaș. Cei doi, cu vârsta de 26, respectiv 35 de ani, au prezentat rezultatul de 0,42, respectiv 0,45 miligrame/litru alcool pur în aerul expirat.

În prezent aceștia sunt sunt cercetaţi penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere sub influenţa alcoolului.

Foto: arhivă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.