Prea mici pentru Steaua | Gaz Metan la al cincelea eşec consecutiv

152

Gaz Metan a cedat partida disputată pe teren propriu în faţa Stelei cu scorul de 75-93.

Vizitatorii au început mai bine partida disputată sâmbătă în Sala Sporturilor şi au condus 22-17 după primele zece minute de joc. Până la pauza mare steliştii şi-au mărit avantajul la cincisprezece puncte. În partea a doua a jocului alb-negri au lăsat impresia că pot reveni pe tabela de marcaj şi s-au apropiat la doar nouă puncte la intrarea în decisiv. Au urmat apoi trei minute dezastruoase în care Steaua s-a distanţat la peste 25 puncte, iar soarta partidei era deja pecetluită pentru gazde.  Reprezentanta României în Europe Cup s-a impus în cele din urmă cu 93-75, iar situaţia gaziştilor s-a complicat şi mai mult.